Метод Марії Монтессорі набуває все більшої популярності в дошкільних установах. І це недивно, адже завдяки вихованню в розвиваючому середовищі, де панує повага до дитини, розкривається потенціал будь-якого малюка. Багато батьків застали навчання в радянських садках і школах, та прекрасно пам'ятають мотивацію в стилі "Повинен". Ніхто не звертав особливої уваги на потреби дітей в процесі навчання. Як показує практика, таке відношення відбиває у малюків ще в дитсадочку усіляке бажання до навчання й іноді прищеплює відразу. В результаті ми бачимо покоління, де переважають малоосвічені та неорганізовані люди. Звичайно, кожен з батьків хоче тільки найкращого для свого чада, й тому зараз все більше усвідомлених батьків вибирають садочки з методикою Монтессорі.

 

Чим відрізняються діти Монтессорі від своїх однолітків?

 

Організованість та звичка вчитися
 

Найрозумніша голова абсолютно не має цінності, якщо людина позбавлена навичок організації власної праці. Монтессорі-клас - це чітко розділена на сектори територія, де панує порядок і спокій. Дитина сама обирає цікаве для себе зайняття й таким чином вчиться приймати рішення. Виконуючи завдання, малюк навчається планувати, виконувати задумане і прибирати за собою. Так формується самодисципліна, яка допоможе досягти успіху і в учбових закладах, і в кар'єрі.

 

Більш глибокі знання, отримані у грі

Дослідження показують, що академічні знання, які отримують діти в традиційних школах шляхом зубріння, на 90% даремні в реальному житті. Отримання в процесі гри практичних знань, на які можна спиратися в житті, - відмінна риса методу Монтессорі. Мультисенсорне навчання дозволяє дітям зрозуміти суть багатьох явищ. І надалі вони зможуть активно використовувати ці знання при навчанні в школі та у ВНЗ.

 

Повага до себе і товариства

Діти Монтессорі ростуть в атмосфері поваги до себе і знають, що немає поганих емоцій, є дії, які кривдять ближніх. Тому вони більш впевнені в собі, ніж однолітки, знають, що таке співчуття та апріорі поважають навколишніх людей. Хіба не цих якостей так бракує нашому суспільству?

Наші діти народилися в 21 столітті, і вони абсолютно нетакі, як ми. Чому б не довірити їх освіту перевіреному часом і такому комфортному для дітей методу Монтессорі? Ми не завжди зможемо бути поряд з нашими дітьми, але навчивши їх самодисципліні, самоповазі й любові до навчання, ми даємо їм усі необхідні інструменти для успішного в усіх сенсах життя.