Якщо розглядати в цілому, то діти практично постійно перебувають в русі. Тільки в певні моменти в деяких діях. Якщо розглядати розміщення дітей до року, то їх класи виглядають як спортивні зали.

Вони мають спеціальні тренажери, які готують тіло до самостійного стояння на ногах та ходьбі. З цього ж віку присутні танці, ритмічні вправи й рухливі ігри. У класах для дітей від трьох до шести років (дошкільнята) присутній маленький секрет. У більшості випадків дидактичні матеріали дуже великі та важкі щодо дітей. Це дерев'яні кубики, довгі штанги, бруски з колами-вкладишами, квадратні планшети з пазлами для читання та ін..

Перенести склянку з водою і не розлити по дорозі - дуже складна справа для дитини. Для неї важлива не тільки вага, але й концентрація, рівновага при русі. Деякі ігри змушують дітей задіювати тіло повністю. Діти виконують завдання, лежачи на килимках або біля дошки стоячи. Вони самі перетягують легкі меблі в потрібне місце. Таким чином малюки багато рухаються, та їм потрібна сила, рівновага, стійкість, що сприяє гармонійному розвитку тіла. А наш Монтессорі парк вдосконалює їх фізичний розвиток.