Особливості розвитку дитячого інтелекту

Всім відомий метод розвитку за методикою Монтессорі з'явився близько ста років тому. Марія Монтессорі - італійський психолог, лікар, яка винайшла свій унікальний метод розвитку дитячих здібностей.

Згідно з методикою розвитку Монтессорі необхідно допомогти дитині розвиватися відповідно до її індивідуальних та унікальних здібностей, не нав'язуючи ні в якому разі свою волю та не примушуючи щось робити проти її волі. Дитячий розум, як губка, дуже швидко вбирає нові знання. І чим малюк молодше, тим більше ця здатність розвинена.

В ході досліджень Марія Монтессорі відкрила такі прості істини:

З самого моменту народження кожен малюк має величезний потенціал до пізнань нової інформації, нових знань. Внутрішнє прагнення до пізнання. З перших днів життя малюки адаптуються до нового для них світу. Кожен день вони освоюють нові рухи, нові слова та звуки.

Діти не здатні навчатися спокійно та врівноважено, як це можуть робити дорослі. Дитина навчається через гру. Це відбувається емоційно та радісно. Кожен період в житті малюка унікальний. Оскільки потребує особливого підходу до виховання та розвитку. Дитячий організм та психіка розвиваються та потребують особливого підходу. Необхідно зрозуміти, які здібності закладені в малюка від природи та продовжувати розвивати їх.

Важливим моментом у правильному розвитку малюка є спеціальна середа, в якій діти без стресу, без примусу з боку дорослого із задоволенням навчаються та розвиваються. Приділяється особлива увага колективному виду спілкування з метою адаптації малюка в соціумі та навчанню його правильному спілкуванню з іншими дітьми.

В середовищі Монтессорі всі ігри повинні знаходитись у вільному доступі для дитини, на рівні його очей. Саме так можна навчити малюка робити вибір й тримати свою кімнату у порядку.