Педагог, лікар з Італії створила методику, що стала однією з популярних останнім часом. Її ідеї знайшли відгук в серцях багатьох педагогів. А приклади відомих особистостей, які виховувалися за цією методикою, служать надихаючим стимулом для педагогів-новаторів.

Чим Монтессорі методика відрізняється від інших?

Педагог виступає помічником, а не наставником. Його головна місія - організувати розвиваюче середовище, в якій дитина могла б вчитися й досягати успіху. Немає місця авторитарності, шаблонності. Дитина навчається у грі, нагородою для неї стає радість відкриттів та перемог.

Особливо важливим є розвиток дрібної моторики і сфери почуттів. Дитина сприймається як унікальна і самостійна особистість, яку потрібно поважати й приймати. Розвиток дитини відбувається з урахуванням її індивідуальних здібностей, можливостей та інтересів. Ані критики, ні заборон і покарань. Немає загальноприйнятих норм. Кожен вчиться й досягає успіху самостійно в індивідуальному темпі. Дитина навчається спілкуватися і взаємодіяти в атмосфері довіри й поваги. Дитячий садок Монтессорі - це сприятливе середовище для розвитку творчої, соціально активної та успішної особистості.