Для нормального розвитку дитини, нарівні з інтелектуальним, дуже важливо організувати фізичний розвиток. В будь-якому віці діти дуже активні й допитливі. Завдання батьків і досвідчених педагогів - направити невгамовну енергію в потрібне русло, а саме - заняття спортом.

Зонування в садку Монтессорі передбачає обов'язкову наявність простору для фізичного розвитку дітей. В нашому садочку це досить велике за площею місце з необхідним обладнанням - шведською стінкою з канатом, турніком, підвісними сходами, гіркою та брусами. Додатково в цій зоні знаходяться різні аксесуари - це кольорові м'ячики з невеликими шипами й без них, надувний басейн, намет, обручі, невеликий батут. Це допоможе дитині з будь-яким темпераментом знайти собі активне заняття до душі. Безпеці цього середовища приділяється особлива увага, тому всі кріплення й цілісність обладнання перевіряються відповідальними майстрами. Підлога приміщення вкрита щільними матами з метою уникнення травматизму дітей. Усі заняття для фізичного розвитку у вільному просторі проходять під наглядом педагога, який відповідає за безпеку дитини.

Якщо дозволяє погода, наші вихователі проводять всі активні ігри на свіжому повітрі. Незалежно від пори року, нам є чим зайняти дітей на вулиці: це рухливі ігри, турніри, змагання, спортивні сімейні свята.

Окрім безпосередньо фізичної активності й розрядки, метою фізичного виховання в нашому садочку є прищеплення дитині основ здорового способу життя. Тому в садку регулярно проводяться оздоровчі процедури, загартовування й масаж. Всі ці заходи спрямовані на поліпшення загального фізичного, психічного й емоційного стану дитини.

Заняття спортом та оздоровчі процедури в нашому дитячому садку Монтессорі спрямовані на:

  1. Зміцнення опорно-рухового апарату дитини;
  2. Тренування вестибулярного апарату дитини;
  3. Підвищення опірності організму негативним впливам навколишнього середовища;
  4. Зміцнення серцево-судинної системи й вегетативних органів;
  5. Виховання витривалості, наполегливості, впевненості в своїх силах, сили волі;
  6. Виховання людських якостей, таких, як уміння працювати в команді, співчуття й взаємодопомога.

У дошкільному віці фізичне виховання тісно переплетено з загальним розвитком дитини. Тому вихователі дитячого садка Монтессорі роблять все можливе з метою прищеплення дітям любові до спорту, фізичної активності та здорового способу життя.