Творці Google Монтессорі

Творці Google: Сергій Брін та Ларрі Пейдж є засновниками пошукової системи Google. Ідея створення в них з’явилася ще в студентському віці. Втілена мрія зробила їх одними з найбагатших та відомих людей планети. У 2012 році Брін і Пейдж займали 24 місце в рейтингу мільярдерів Forbes зі статком по $ 20,3 млрд. в кожного, а також 30-у сходинку в рейтингу найвпливовіших людей світу.

Сергій Брін народився 21 серпня 1973 року в Москві, в інтелігентній єврейській родині. Його батько, Михайло Брін, був спадковим математиком, займався дослідженнями в НДІ при Держстандарті СРСР. Мама, Євгенія Брін, працювала інженером також в одному з науково-дослідних інститутів. У той час в СРСР був присутній прихований антисемітизм. Гонінь на євреїв як таких не було, але їх нікуди не допускали, не пускали до керівництва, складно було пробитися до ВНЗ, їм чинили усілякі перешкоди. У випадку з Михайлом Бріном були складності зі вступом до аспірантури, його також не пускали на наукові конференції, що проходили за кордоном. Один раз йому все ж таки вдалося виїхати на математичну конференцію до Варшави на приватне запрошення.

Поспілкувавшись із зарубіжними колегами про те, як вони живуть і розвивають свою кар'єру там, Михайло прийняв рішення по можливості покинути СРСР. І тому, коли в кінці 70-х євреям дозволили виїжджати на ПМЖ за кордон, Михайло разом із сім'єю опинився в першому потоці емігрантів. Так в 1979 році, у віці 6 років, Сергій опинився з батьками в США. В Америці радянських вчених прийняли дуже добре, батько влаштувався викладачем в Університет штату Меріленд, де згодом отримав статус професора. Мама стала працювати науковим фахівцем в Аерокосмічному Агентстві НАСА. Батьки приділяли особливу увагу освіті Сергія. Хлопчик навчався в початковій школі за методом Монтессорі, що безсумнівно вплинуло на його розвиток. Саме цей період він називає початком свого успіху.

Вдома додатково батьки прищеплювали інтерес хлопчика до математики, навчали його російській мові, щоб він не забував про свої російськомовні коріння. У школі Сергію були часом не цікаві заняття з математики, оскільки рівень його математичних знань в рази перевищував рівень однокласників. Коли Сергію виповнилося 9 років, батько подарував йому на День Народження його перший комп'ютер, і хлопчик поринув у нього з головою. Батьки намагалися всіляке заохочувати захоплення сина математикою та комп'ютерною технікою. Комп'ютери в той час не були широко поширені, і вчителі дуже дивувалися, коли Сергій Брін приносив свої доповіді та домашні завдання, видрукувані на принтері.

Після закінчення середньої школи в 1990 році Сергій вступив до Університету штату Меріленд, де працював його батько. Там він спеціалізувався в галузі інформатики та математики, отримав ступінь бакалавра наук, з відзнакою закінчивши ВУЗ в 1993 році. Потім, отримавши стипендію від Національного Наукового Фонду США, він відправився вчитися в магістратуру Стенфордського Університету в Пало-Альто, штат Каліфорнія. Навчаючись в університеті, талановитий юнак став автором понад десятка наукових робіт з видобутку інтелектуального аналізу даних. Його статті публікувалися в провідних наукових журналах.

Він створював веб-сайти, розробив додаток для перекладу документів з мови TeX у мову розмітки HTML. Навчаючись в Стенфорді, Сергій зустрів Ларрі Пейджа ... Ларрі Пейдж народився 26 березня 1973 року в Іст-Лансінг, штат Мічиган, США. Його батько Карл Віктор Пейдж був професором інформатики і штучного інтелекту в університеті штату Мічиган, де мати Глорія викладала програмування. Хлопчик з дитинства був знайомий з першим поколінням комп'ютерів. Батьки займалися дослідженнями в області програмування, публікували свої статті в наукових комп'ютерних журналах, і Ларрі ріс в цьому середовищі.

Він також навчався в початковій школі за методом Монтессорі, настільки популярному зараз в Росії. Після закінчення середньої школи Ларрі закінчив з відзнакою Мічиганський Університет, отримавши ступінь бакалавра в області обчислювальної техніки. Після цього він попрямував вчитися в магістратуру Стенфордського Університету. Саме там він уперше взяв на себе науковий проект аналізу моделей зв'язку між різними сайтами в мережі Інтернет. В університеті Ларрі познайомився з талановитим студентом Сергієм Бріном і запросив його приєднатися до проекту.

Спільна діяльність: пошукова система Google

Познайомившись в Стенфорді Сергій Брін і Ларрі Пейдж, спочатку не дуже ладнали один з одним, вони гаряче сперечалися з будь-якого приводу, але незабаром, спільно беручи участь у проекті, стали нерозлучними друзями. Об'єднавши свої ідеї та знання, друзі в ході наукових досліджень надрукували спільні статті, серед яких була робота «Анатомія великомасштабного гіпертекстового двигуна веб-пошуку», що заклала насіння для їх майбутнього спільного проекту. На підставі досліджень вони створюють прототип власної пошукової системи, спочатку названої BackRub, а потім перейменованої в Google.

Історія Google

Домен google.com офіційно був зареєстрований в 1997 році. Домен отримав назву від величини «гугол». Це є число що дорівнює одиниці з сотнею нулів. Нова пошукова система ставала дедалі популярнішою в середовищі Стенфорда й за його межами, вимагала все більшу кількість серверів для обробки запитів. Незабаром кількість щоденних пошукових запитів досягла 10 тисяч, про юнаків дізналася вся країна. У 1998 році вони офіційно зареєстрували Google як приватну компанію та перевезли свої сервера з кімнати в студентському гуртожитку Стенфорда, влаштувавшись в гаражі одного з приятелів Ларрі Пейджа в Менло-Парк, Каліфорнія. Протягом року компанія бурхливо розвивалася, і вже в 1999 році орендувала цілий комплекс будівель в Маунтін-В'ю, штат Каліфорнія, а потім викупила ці будівлі.

У 2001 році, коли багато інтернет-проектів зазнали краху, компанія Google навпаки - росла, розвивалася й приносила прибуток. Тоді ж генеральним директором компанії був призначений Ерік Шмідт. Ларрі Пейдж взяв на себе роль президента з продукції, а  Сергій Брін став президентом з технологій. У 2004 році компанія розмістила свої акції на фондовій біржі. Співробітники компанії, що знаходилися в частці, відразу стали мільйонерами, а Сергій Брін і Ларрі Пейдж (у віці 27 років) – мультимільярдерами.

До 2006 року число співробітників компанії Google досягло 10000 чоловік, річний дохід перевищив $ 10 млрд, а Сергій Брін і Ларрі Пейдж увійшли в ТОП-20 найбагатших людей світу, в ТОП-10 найбагатших людей США. Не дивлячись на бурхливе зростання, в компанії вдалося зберегти неформальну творчу атмосферу, співробітникам рекомендувалося 20% робочого часу витрачати на незалежні проекти. У 2007-2008 роках журнал Fortune назвав компанію Google найкращою компанією в світі для роботи.

У 2007 році компанія Google викупила за $ 1,65 млрд. Сайт youtube.com. Раніше сайт приносив незначний прибуток, але Google досить швидко перетворив його в потужний центр прибутку. У 2008 році компанією за $ 3,1 млрд. було придбане програмне забезпечення компанії DoubleClick. Дана технологія спрямовує показ реклами для користувачів на основі їх пошукових запитів. Програмне забезпечення DoubleClick також дозволило доповнити арсенал технологій Google. Google AdWords дозволяє розмістити рекламу на інших веб-ресурсах. Google Analytics допомагає веб-майстрам вивчати трафік, що приходить на їх сайти. Google AdSense дозволяє власникам сайтів розміщувати рекламу на їх ресурсах і за рахунок цього заробляти. На сьогоднішній день 99% прибутку компанії Google приносить їй реклама.

За останні роки компанія Google додала новий ряд послуг і додатків. Google Web дозволяє здійснювати пошук, не заходячи на сайт google.com. Google Earth дає користувачам доступ до супутникових знімків нашої планети. Google Maps став досить популярним інструментом для навігації. Google Books пропонує безкоштовний доступ до величезної колекції електронних книг. Компанією створений власний веб-браузер Google Chrome, який зараз є дуже популярним. Електронна пошта Gmail пропонує користувачам набагато більше місця, ніж можуть дозволити інші інтернет-ресурси, та на відміну від інших ця пошта стабільніша.

Компанією створена операційна система для мобільних телефонів Android. На сьогоднішній день пошуковик Google - це найбільш відвідуваний сайт в інтернеті. У всьому світі працює понад мільйон серверів, які щодня забезпечують понад мільярд пошукових запитів.